Category: Sports

Ieguvumi no sporta

Sports un fiziskās aktivitātes ietilpst vingrinājumu kategorijā. Jebkurā laikā, kad jūs kustināt savu ķermeni vairākas reizes, jūs veicat fiziskas aktivitātes. Lai gūtu labumu no sporta un aktivitātēm, jums vajadzētu pieturēties pie kaut kā, kas jums patīk. Tas jums uzturēs motivāciju nepārtraukti piedalīties un nodarboties kaut vai tikai ar vienu lietu.

Slimību riska mazināšana

Ja esat neaktīvs, jūs esat ļoti uzņēmīgs pret vairākiem hroniskiem traucējumiem, piemēram, augstu asinsspiedienu, augstu triglicerīdu līmeni, diabētu un augstu holesterīna līmeni. Saskaņā ar Amerikas Sirds veselības asociāciju (American Heart Association), aerobā fiziskās aktivitātes var palīdzēt novērst vai samazināt visus šos riska faktorus. Aerobā aktivitāte ir tāda pati kā sirds un asinsvadu aktivitāte. Šādu aktivitāšu piemēri ir braukšana, riteņbraukšana, peldēšana, airēšana un pastaigas (halvin pikalaina).

Svara zudums

Liekais svars vai aptaukošanās ir hronisku slimību veicinātājs, kā arī tas pazemina pašcieņu. Sports un fiziskās aktivitātes var palīdzēt samazināt ķermeņa svaru, jo tie efektīvi sadedzina kalorijas. Galvenais ir izstrādāt mērenu vai augstāku tempu un īstenot to pietiekami ilgu laiku. Viens no ieteikumiem varētu būt 150 līdz 250 minūtes vidēji intensīvas fiziskās aktivitātes nedēļā, lai zaudētu svaru, taču šāda programma nav piemērota visiem. Kā papildu ieguvums ir tas, ka svara zudums noņems lieko slodzi uz locītavām un ļaus jums pārvietoties daudz vieglāk.

Izturība

Sporta aktivitātēs liela nozīme ir gan sirds ritma izturībai, gan muskuļu izturībai. Paaugstināts kardio izturības līmenis ļauj ilgstoši iesaistīties darbībās, kas atkārtojas. Muskuļu izturība ir spēja veikt daudzus muskuļu kontrakcijas ilgāku laika posmu. Sporta veidi, piemēram, futbols un basketbols veido šos divus fitnesa parametrus. Savukārt uzlabota sirds un muskuļu izturība ļauj jums veikt ikdienas uzdevumus ar lielāku efektivitāti.

Stingrāki kauli

Kauli ir dzīvās struktūras ķermenī, kas pastāvīgi sadalās un veidojas no jauna. Osteoporoze ir stāvoklis, kad kaulu minerālu blīvums samazinās un kauli kļūst vāji. Aktivitāte, kas balstās uz svaru, piemēram, skriešana, pastaigas, dejošana, teniss un kāpšana palīdz veidot kaulu masu un cīnīties pret osteoporozes parādīšanos.

Paaugstināta muskuļu masa

Spēka treniņš ir fizisko aktivitāšu veids, kas veido muskuļu masu. Šī aktivitāte ietver svaru celšanu, izmantojot speciālas iekārtas vai izmantojot jūsu ķermeņa pretestību, lai veiktu vingrinājumus, kas paredzēti katrai muskuļu grupai. Solu presēšanas iekārta, piemēram, darbojas uz krūškurvi, pleciem un tricepsiem. Saskaņā ar Džordžijas štata universitāti, veicot izturības treniņu, jūs palielināt locītavu kustības diapazonu, uzlabojot cīpslu un saišu spēku un potenciāli samazinot zema asinsspiediena risku. Kā papildu bonuss ir tas, ka muskuļi ir aktīvi audi, kas paaugstina jūsu vielmaiņas ātrumu arī atpūtas laikā.

Garastāvokļa uzlabotājs

Sportam un fiziskām aktivitātēm ir vairāk nekā tikai fiziska ietekme uz ķermeni. Spēles vai vingrojumu laikā jūsu smadzenes atbrīvo ķimikālijas, kas var likt jums atslābināties un liek justies daudz brīvāk. Tas ir izdevīgi, it īpaši, ja jums ir stresa pilns darbs vai personiskā dzīve, un jums ir nepieciešams novērst uzmanību.

Elastīgums

Joga ir fiziska aktivitāte, kas ietver ilgstošu ķermeņa turēšanu fiksētā stāvoklī. Šī veida darbība palīdz uzlabot jūsu elastību. Labāka elastība palīdzēs jums darīt ikdienišķās lietas daudz brīvāk. Jebkāda veida stiepšanās vingrinājumi arī radīs šādu ietekmi uz ķermeni.

Atbilstošs sports katram var sniegt lieliskus ieguvumus. Tomēr ir dažādi aspekti, kas ir jāņem vērā, lai varētu veiksmīgi ar kaut ko nodaroties.

Categories: cityclimbers Sports

Sporta nozīme veselībai

Neatkarīgi no tā, vai tas ir basketbola spēle draugu lokā vai organizēta ūdens sporta cīņa, sporta spēles var padarīt jūs veselīgākus un laimīgākus, ņemot vērā fizisko aktivitāti, kas tiek ņemta vērā. Sporta spēlēšana veicina muskuļu attīstību, koordināciju, sirds un asinsvadu veselību un daudzus citus ieguvumus, kas saistīti ar slimību profilaksi. Fiziskās aktivitātes var palīdzēt hronisku slimību, tostarp sirds un asinsvadu slimību, diabēta, vēža, hipertensijas, aptaukošanās, depresijas un osteoporozes slimniekiem. Tāpat ir arī neskaitāmi citi ieguvumi, kas var motivēt vairāk cilvēkus atrast sev tīkamāko sporta nodarbošanos.

Sports un īpašās cilvēku grupas

Nodarbošanās ar sportu kaut vai spēļu veidā var palīdzēt bērniem attīstīt veselus kaulus, spēcināt sirdi, asinsvadu sistēmu un plaušas. Sports bērniem palīdz arī attīstīt kustību un izziņas prasmes. Saskaņā ar Apvienoto Nāciju Organizācijas datiem, tā kā bērns ir fiziski aktīvs, pastāv lielāka iespēja, ka viņš vai viņa turpinās sportu kā pieaugušais, veicinot veselību visa mūža garumā. Sieviešu vidū sports var palīdzēt novērst osteoporozi un gūžas kaulu lūzumus. Vecākiem pilsoņiem, kuri nodarbojas ar sportu, ir iespējas saglabāt savu ķermeņu kustību, justies neatkarīgiem un socializēties ar citiem veselīgā veidā.

Iegūt fizisko formu

Nodarbošanās ar sportu var palīdzēt cilvēkiem sasniegt fiziskās aktivitātes mērķus, kas saistīti ar svara zudumu, muskuļu attīstību un tauku līmeņa samazināšanu, kas ir iespējams ar fizisko aktivitāti. Bērni, kas spēlē sportu, bērnībā mazāk piedzīvo aptaukošanos. Fiziskā aktivitāte ir saistīta arī ar hormonu regulēšanu un imūnsistēmas nostiprināšanu.

Ķermenim, prātam

Tas ir ne tikai jūsu ķermenis, kas gūst labumu no sporta. Sporta spēles veicina garīgo veselību, palīdzot novērst depresiju un palielināt pašcieņu un tēlu. Personas, kas piedalās sportā, var gūt labumu arī sociālā aspektā, veidojot draudzību ar komandas biedriem un sajūtot daļu no grupas. Bērni var apgūt pozitīvas garīgās veselības prasmes, tostarp atbildību, pārvaldību un centību. Sporta spēlēšana ir galvenā stratēģija, lai samazinātu stresu, jo jūsu ķermenis izdala endorfīnu, kas liek justies labi veicot sportu.

Dažādi sporta veidi, dažādi ieguvumi

Daži sporta veidi ir saistīti ar īpašām veselības priekšrocībām. Piemēram, boulings var palīdzēt sasniegt lielāku kaulu blīvumu, jo bieža smagumu celšana var palīdzēt novērst kognitīvo sabrukumu. Volejbola spēlētāji gūst labumu, uzlabojot roku un acu koordināciju un elastību. Pingpongs arī palīdz spēlētājiem uzlabot roku un acu koordināciju, vienlaikus veicinot labāku smadzeņu veselību, jo spēlē ir iesaistīta ātra domāšana.

Tas ir dzīvesveids

Vēl viens iemesls tam, ka sports ir svarīgs veselībai, ir tāds, ka sportisti var veicināt pozitīvus lēmumus par dzīvesveidu. Piemēram, ja jūs esat futbola komandas sastāvā, jūs varat pavadīt savus vakarus un nedēļas nogales trenējoties ar savu komandu, nevis apstāties pēc kokteiļa pēc darba vai pasūtot taukainu, neveselīgu ēdienu.

Katram ir iespējams iegūt kaut kādu labu no sporta aktivitātēm, ja vien katrs izvēlas nodarboties ar kaut ko, kam var veltīt pietiekami daudz laika. Tāpat nevar rezultātus sagaidīt uzreiz. Ir svarīgi veltīt vismaz nedaudz laika katru nedēļu, lai ne tikai justu pozitīvu sporta iespaidu, bet arī vienlaikus radītu papildus ieguvumu vispārējai veselībai. Vienlaikus ir arī svarīgi nepārcensties. Ja kādam ir vairāk laika vienu nedēļas dienu un viņš vai viņa domā, ka tagad varēs nodoties treniņam vairākas stundas, viņš vai viņa maldās. Visam ir nepieciešams balanss, kā arī pacietība, lai atrastu ar ko sākt un ko sasniegt.

Categories: cityclimbers Sports

Ķermenis, kas piemērots konkrētam sporta veidam

Atrast atšķirību starp panākumiem un neveiksmēm, ir sarežģīti. Viens no risinājumiem ir tas, ka katram ir pēc iespējas vairāk jāatbilst konkrētajam sportam. Maratona skrējēji mēdz būt viegli un muskuļoti, top peldētājiem parasti ir lielākas kājas un zelta medaļas ieguvēji svarcelšanā ir ar izteiktiem muskuļiem un ar īsām rokām un kājām. Tātad, ir svarīgi, vai fiziskais ķermeņa tips un veids, kā darbojas jūsu ķermenis, atbilst jūsu konkrētajam sportam. Vai jūsu ķermenis attīsta un uzlabojas noteiktā veidā izvēlētā sporta veida ietekmē?

Nedaudz par 160 m garākai personai ir maz iespēju kļūt par elites basketbolistu, bet 2 m garums ar izturīgām cīpslām automātiski nenoved pie olimpiskā zelta. Ja vien jums nav taktikas, kur tas ir nepieciešams, pienācīgs aprīkojums, medicīniskais nodrošinājums un optimāli psiholoģiskie nosacījumi, uzvarēt ir grūti. Un nespēja pārvarēt sāpes, kā arī, protams, lieliska tehnika, visi fiziskie atribūti būs velti.

Tehnika ir ļoti svarīga

Peldēšanas laikā kājas sniedz tikai 5-10% spēka, tādēļ tehnika ir ļoti svarīga. Kā piemēru var minēt arī triatlonus, kuri visi ir ārkārtīgi piemēroti, tomēr ir arī tādi, kuri, iespējams, nespēj sasniegt konkurences standartu, jo viņiem ir slikta peldēšanas tehnika.

Sāciet ar pareizo ķermeņa uzbūvi piemērotam sportam

Labs sākuma punkts ir laba ķermeņa uzbūve pareizajam sportam. Austrālijas sporta institūts ir uzsācis talantu meklēšanas programmu. Viņi izskaloja skolas 14-16 gadus veciem bērniem, kuru ķermeņa tips bija elites sportisti. Viens no viņu pirmajiem atradumiem bija Megana Stila (Megan Still). 1987. gadā viņa dzīvē nekad nebija turējusi airi, bet viņai bija gandrīz ideāls ķermenis airešānai. Pēc intensīvas sagatavošanas viņa 1996. gada Atlanta olimpiskajās spēlēs uzvarēja zelta medaļu sieviešu airēšanā.

Sportam atbilstoša ķermeņa uzbūvi

Ar ģenētisko zināšanu sprādzienu tagad meklē ne tikai sportam atbilstošu ķermeņa struktūru, bet arī atbilstošus gēnus. Ir iesaistīti vairāki. Piemēram, spēja efektīvi izmantot skābekli ir atslēga sasniegt labāku rezultātu. EPOR gēns ierosina sarkano asinsķermenīšu ražošanas procesu un pēc tam izslēdzas, bet viena mutācija nozīmē to, ka tas var izraisīt sarkano asins šūnu patoloģisku daudzumu. Šī mutācija noteikti ir veiktspējas uzlabošana. Somu pētnieki norāda, ka šī EPOR mutācija bija kādai ģimenei no kuras vairāki bija čempioni izturības sportā, tostarp čempions ar zelta medaļām slēpošanā Eero Mantjranta. Šādas mutācijas esamība noteikti uzlabo veiktspēju. Futbola elites sportistu starpā ir arī cilvēki ar ekstremāli normālu fizioloģiju, kas arī uzlabo sniegumu.

Kalenjinas ciltij no Kenijas ir 40% no pasaules medaļu distanču skriešanā. Vēlmei atrast labākos atlētus, kas daļēji balstīts uz īpašībām un uzbūves tipu, ir bijusi ilga sarežģīta vēsture, jo tas ir bijis saistīts arī ar rases jautājumu. Āfrikas izcelsmes konkurentiem ir lielākā daļa vadošo laiku lielākajās skriešanās sacensībās, lai gan tikai 1/8 pasaules iedzīvotāju ir melni. Šiem Kenijas tautas pārstāvjiem parasti ir tievas kājas ar augstu muskuļu ģenētisko pazīmi, kas ir efektīva skrējēja anatomija. Ņemiet vērā, ka tie parasti augstāk, kas palīdz palielināt ķermeņa sarkano asins šūnu daudzumu un to kardiovaskulāro kapacitāti, kas ir svarīga skriešanai tālākajās distancēs.

Patiesībā starp indivīdiem ir vairāk ģenētiskas atšķirības nekā starp rasēm. Ko mēs zinām par dažādiem fizioloģiskajiem veidiem, ir tas, ka ir noteikti ķermeņa veidi, kas piemēroti konkrētam sportam. Ir iespējams atrast arī dažādus pētījumus, kas atspoguļo konkrēto aspektu.

Categories: cityclimbers Sports

Kāpēc pieaugušie pārtrauc nodarboties ar sportu?

Pieaugušajiem cilvēkiem noteikti ir aizvien grūtāk atcerēties to, kad bija pēdējais laiks, kad tie nodarbojās ar kādu sportisku aktivitāti. Šoreiz tas nav par to, kādas pūles paši vecāki velta, lai viņu bērni nodarbotos ar sportu, piemēram, katru dienu vedot uz sporta nodarbībām. Patiesība ir tad, ka tas, kas attiecas uz līdzdalību sportā, lielākajai daļa pieaugušo ērtāk ir sēdēt mājās pie televizora vai iziet pastaigā reizi nedēļā.

Saskaņā ar jaunu pētījumu no Hārvardas, kurā tika intervēti 2056 pieaugušie, kas sasnieguši 18 gadus un vairāk, lielākā daļa no tiem, kuri spēlēja kādu sportu, kad viņi bija jaunāki, vairs to nedarīja. Ievērojams kritums viņu vidū notika pēc 26 gadu vecuma. Pētījumā uzsvērta nepieciešamība nodrošināt visiem pieejamus sporta veidus, jo gan dzimumu, gan nodokļu kategorija tika uzskatīti par svarīgiem faktoriem, kas saistīti ar sporta piekritēju samazināšanos. Arī pārmērīgi ievainojumi tika atzīti par nozīmīgu iemeslu, kāpēc cilvēki pārtrauca sportu. Tātad, pārliecinoties, ka bērni pārāk agri nespecializējas un nepārcenšas, var palīdzēt viņiem saglabāt labas attiecības ar sportu daudz ātrāk.

Cits faktors, kas varētu būt tas, ar ko ir vissarežģītāk cīnīties, ir tas, ka cilvēkiem kļūstot vecākiem, viņi sāk redzēt sportu kā neērtu un bez jautrības, pretēji tam, kā viņi uzskatīja, kad viņi bija jaunāki. Tas ir saprotams, ņemot vērā atbildību, kas nāk ar vecumu, bet, kad jūs paskatāties uz to, ko esat gatavi darīt, lai bērni būtu aktīvi, ir vēlams veikt tādu pašu ieguldījumu arī sevī, un, to darot, tas rada piemēru bērniem.

Kā pieaugušie cilvēki bieži saka bērniem, ka viņiem kaut kas ir jādara, jo tas ir veselīgi, bet ja jūs domātu kā bērni un vienkārši koncentrētos uz jautrību. Izmēģiniet jaunu sporta veidu vai apgūstiet veco, un aizmirst visu par to, ka treniņš ir izdevīgs. Vienkārši izbaudiet, kā tas liek jums justies, un pēc tam dalīties ar bērniem vai citiem sev tuvajiem.

Dzīves steigā sports var būt kā viena no pēdējām lietām par ko cilvēks aizdomājas, taču ar kaut ko nodarboties neprasa daudz laika. Piemēram, lielākā daļa treniņu ilgst līdz 30 minūtēm dienā, kas ir vienāds ar pastaigu vai citiem nelieliem darbiem. Līdz ar to nevajadzētu būt problemātiski atlicināt nedaudz laika vai pārskatīt visu dienas ritmu, lai labāk visu saplānotu. Sportiskas aktivitātes var arī apvienot ar citām. Lielisks veids ir dodoties ārā ar suni, vienlaikus nodoties nelielam skrējienam vai ātrai soļošanai. Tas noteikti patiks arī sunim, kā arī padarīs pastaigu daudz interesantāku. Ir pieejamas arī dažādas lietotnes ar viedpulksteņiem, kas ļauj viegli sekot līdzi dažādiem aspektiem, kas attiecas uz kalorijām, noietās distances, sirds ritma u.c. Var arī nospraust dažādus mērķus un pēc tam katru dienu censties pārspēt tos. Protams, katram ir jāapzinās arī savi limiti, jo neviens nav supercilvēks, kas var nepārtraukti sasniegt labākus rezultātus.

Sports atstāj labu iespaidu uz veselību, sevišķi tiem, kuri vēlas notievēt vai ir kādas citas problēmas. Diemžēl tieši pieaugušo starpā var novērot aizvien vairāk to, ka daudzi piekopj mazkustīgu dzīvesveidu vai sportam vienkārši neatliek laika. Tas nav veselīgu un ir vērts tomēr padomāt par to, kas ir svarīgāk un ko ir iespējams mainīt tā, lai nevajadzētu jebkāda veida sportam vai sportiskām aktivitātēm teikt lielu “nē”.

Categories: cityclimbers Sports

Kāpēc cilvēkiem patīk ekstrēmais sports?

Dažiem cilvēkiem var būt ilgstošs pieņēmums par ekstremālajiem sportistiem, ka ar viņiem kaut kas nav kārtībā. Protams tā teikt ne vienmēr ir pareizi. Ir iespējams atrast dažādus citus izskaidrojumus par to, kāpēc ir konkrēti cilvēki, kuriem labāk patīk šāda veida sports.

Negatīvo uzskatu par to, ka cilvēkiem, kuriem patīk vai kuri nodarbojas ar ekstremālo sportu kaut kas ir ārpus normas ir iespējams atrast arī pētījums. Viens no pētniekiem Ēriks Brijmers (Eric Brymer) no Apvienotās Karalistes, ir redzējis šādu attieksmi lielāko daļu viņa karjeras. Kāpēc vēl kāds labprāt piedalās kādā darbībā ar augstu riska pakāpi? Kas varētu motivēt šāda veida uzvedību? Kā norāda akadēmiskā literatūra, ekstrēmo sporta veidu sportisti alkst adrenalīnu un apdraudējumu.

Motivācija ir saistīta ar vēlmi izzināt, it īpaši, ja runa ir par spēlēm, ko sabiedrība uzskata par bīstamām. Viens no piemēriem būtu atbilde uz jautājumu kāpēc kāpt Everestā? Daudziem no mums nav labākas atbildes par to, kāpēc mēs gribam iekarot krāces vai kalnu virsotnes par to, ka tās vienkārši tur ir. Parastajiem cilvēkiem, kuriem nav interese par ūdenskritumu ūdeņiem, tas ir viegli redzēt, kā citi var nonākt dzīvības apdraudējuma priekšā.

Brijmers pirms piecpadsmit gadiem Liverpūles universitātē pabeidza maģistru sporta psiholoģijā un strādāja pie piedzīvojumu nometnes, kad viņš saprata, ka šis uzskats dominē šajā jomā. Viņš zināja diezgan daudz cilvēku, kas piedalījās ekstrēmo sporta veidu augstākajā līmenī – lielākā daļa cilvēku bija ļoti uzmanīgi un ieguldīja daudz laiku, lai attīstītu savas prasmes. Viņš arī pazina cilvēkus, kuri bija augsti kvalificēti uz ūdeņiem. Tāpat arī starp kalnos kāpējiem un nirējiem viņš neredzēja daudzus, kas izturējās ar neuzmanību pret savu likteni.

Kopš tā laika Brijmers veltīja savu karjeru pētījumiem, lai izprastu, kas vada ekstrēmos sportistus. Viņš ir eksperts šajā jomā, kā arī apgalvo to, ka ārkārtīgi sportisti neuzņemas darīt to riska vai adrenalīna dēļ No intervijām ar desmitiem sportistu, Bjjers un viņa līdzautors Roberts Šveicers atklāja, ka ekstrēms sports, tā vietā, palīdzēja dalībniekiem justies tuvāk dabai, vairāk apzināties sevi, būt mierā ar sevi un apkārtējiem. Tas ir neiedomājams aspekts, ko cilvēkiem ir grūti aprakstīt.

Šis “neizskaidrojamais” iespaids uz raksturu var izskaidrot, kāpēc pētniekiem ir bijis tik grūti izprast, kāpēc mēs piedalāmies tā sauktajos riskantos sporta veidos. 70. gadu sākumā psihologi izstrādāja sajūtu skalu. Kopš tā laika pētniekiem bija vieglāk koncentrēties uz ekstrēmo sporta veidu aizraušanos. Pētnieki vairāk pētīja ekstremālu sportistu ģenētiku, pārbaudot, vai iedarbība uz augstu testosterona līmeni veicina vēlmi uzņemties risku vai mēs esam dzimuši ar “piedzīvojumu” genotipu. Bet, meklējot to, kas atšķiras no “parastajiem ļaudīm” ārkārtējos sportisti, tiek ignorēta galvenās tendences: pēdējos trīsdesmit gados aizvien populārāki ir piedzīvojumi un ekstrēmie sporta veidi. Kamēr dalība tradicionālajos komandas sporta veidos samazinās, kalnos kāpšana, sērfošana un braukšana ar kajaku ir piedzīvojuši rekordlielu pieaugumu.

Kā viens no visspēcīgākajiem motīviem ir kaut kas ko katrs sportists zina: šie sporta veidi ir grūti un no centiem tiek iegūts liels gandarījums un apmierinātība par to, kas ir pārvarēts, sevišķi pēc simts neizdevās mēģinājumiem. Kādam var joprojām likties sarežģīti izprast ekstremālo sportu piekritējus, taču tie, kuri ir tos kaut reizi pamēģinājuši, noteikti var pateikt daudzas labas lietas par savu izvēli un ko katrs no var iegūt.

Categories: cityclimbers Sports

Kāpēc cilvēkiem nepatīk sports?

Ir cilvēki, kas ienīst sportu tādā veidā kā nevienas citas izklaides formas. Jūs nekad nedzirdēsiet, ka kāds visai strikti apgalvos, ka viņi nevar izturēt televīzijas šovus. Šeit ir iespējams atrast pāris pamatotus iemeslus, kāpēc cilvēki ienīst sportu – iemeslus, kurus pat sporta fani var vismaz saprast.

Cilvēki sportu uztver pārāk nopietni

Arguments: nav iemesla raizēties, ja svešinieku grupa, kuru jūs nekad neesat iepriekš satikuši, tikko zaudējāt spēlē. Patiesība ir tāda, ka ekstrēmi fani, kas uzvedas tieši pretēji, notiek visu laiku jebkur pasaulē. Visnopietnākais gadījums ir futbols, kurā tiesneši, fani un spēlētāji tiek verbāli nolikti zemāk par zemu. Bet tas nav tikai tad, kad komanda zaudē. Uzvarošās komandas ir redzējušas, ka arī viņu pilsētas kļūst pilnas ar nemieriem pēc čempionātiem. Parasti ikvienam ir bijusi nepatīkama pieredze, kad skatoties spēli kāds priekšā pārvēršas pilnīgā kretīnā, ja spēlētājs par kuru viņš vai viņa fano ir neveiksmīgs vai arī komanda zaudē spēli. kopējā ass, kurš spēlētājam kļūst neveiksmīgs, lai to iznīdētu un zaudētu spēli.

Sports ir visur, visu laiku

Arguments: ja jūs neesat ieinteresēts sportā, ir pavisam neiespējami no tā izvairīties. Pat medijos ir pieejami šķietami sīki izstrādāti sporta stāsti. Ir cilvēki, kuri nevar palīdzēt sev un noklikšķina uz šiem stāstiem, neskatoties uz savu pārliecību par to, ka sports tos nesaista. Tāpat ir skumji, kad jūs satiekat kādu personu, kuras personība un pasaules skatījums ir pilnībā balstīta uz komandu vai atsevišķiem cilvēkiem, par kuriem viņš vai viņa fano. Pat ja jūs neesat iesaistīts sportā, no tā ir neiespējami izvairīties.

Spēles ir garlaicīgas

Arguments: Spēles ir pārāk garas, un nav pietiekami daudz aktivitātes. Lielākajā daļā sporta veidu ir vairāk laika, nekā faktiski notiek darbība. Piemēram, vidējā NFL spēle ilgst nedaudz vairāk nekā trīs stundas, bet laiks, kad bumba faktiski tiek spēlēta laukā, ir tikai aptuveni 11 minūtes. Un šī vienpusējā attiecība nav tikai futbolā. Saskaņā ar laikrakstu “Wall Street Journal”, “beisbola fani redzēs 17 minūtes un 58 sekundes darbību trīs stundu laikā. Jebkurš basketbola fan pateiks, ka pēdējās minūtes no spēles var ļoti ievilties.

Sports ir pārāk sarežģīts

Arguments: noteikumi un regulējumi ir ļoti daudz un tie ietver dažādus aspektus. Papildus tam, lai sekotu simtiem vai tik dažādiem noteikumiem katrā līgā, un, zinot, kā tie attiecas uz spēli un scenāriju atkarībā no tā, vai jūs skatāties koledžas spēli vai profesionāļu darbību, jums ir jāuzrauga, kādi noteikumi mainās. Apskatiet NFL pēdējo gadu noteikumu rokasgrāmatas. Spēles un trāpījumi, kas bija likumīgi pirms 20 gadiem, vairs nav atļauti, un pat puiši, kas spēlē spēli, pilnībā nezina, kas vairs ir atļauts.

Sports atgādina bērnības traumu

Arguments: slikta jaunības pieredze ar sportu var sagraut attiecības ar sportu arī nākotnē. Jūs nevarat censties pārliecināt personu ar sliktu sporta pieredzi. Tātad, ja jūs ienīstat sportu, jo jums bija slikta pieredze ar to (izsmiekls, tikt izsauktam pēdējam utt.), tas ir pamatots iemesls, lai tas nepatiktu vai pat rastos naids pret to. Un katram pieaugušo sporta fanam kādreiz bija jāsaprot, ka viņi nav pietiekami labi, lai turpinātu spēlēt.

Tātad, mums jāatzīst, ka šie ir pieci pamatoti iemesli, lai sports nepatiktu. Protams, ir arī daudzas pozitīvas lietas sportā, bet katram pozitīvo un negatīvo aspektu attiecība var ievērojami atšķirties.

Categories: cityclimbers Sports

Kā izvēlēties pareizo sportu tieši sev?

Vai jūs esat iedvesmots uzsākt sportu vai atgriezties tajā? Neatkarīgi no jūsu vecuma vai spējas, noteikti noderēs padoms kā izvēlēties pareizo sportu.

Ja jūtaties motivēts piecelties un doties, tagad ir lielisks laiks iesaistīties sportā. Pat ja jūs neesat sportiska tipa, pavasarī un arī citos gadalaikos vienkāršas izmaiņas jūsu dzīvesveidā var radīt lielas pārmaiņas.

Fitness

Fitnesa nozīmē ne tikai ar vingrošanas zāli. Faktiski tas var ietver jebkura veida darbību, kurai nepieciešama pārvietošanās. Kustība liek jūsu ķermenim stādāt vairāk, un galvenais muskulis, kas no tā gūst labumu, ir jūsu sirds. Tāpēc jūsu sirds un veselība mīlēs sportu. Ir daudz ieguvumu no fiziskās aktivitātes, tostarp veselības uzlabošana, enerģija un labklājība, kā arī iespēja apgūt jaunas prasmes. No veselības viedokļa fiziskās aktivitātes palīdz uzlabot sirds veselību, pazemināt asinsspiedienu, uzlabot plaušu darbību, pazemināt holesterīnu un mazināt dažādu slimību risku. Saskaņā ar neseno pētījumu, kas publicēts medicīnas žurnālā “The Lancet”, fiziskās aktivitātes trūkums izraisa deviņus procentus no priekšlaicīgas nāves vai vairāk nekā 5,3 miljoni nāves gadījumu visā pasaulē katru gadu. Ja bezdarbības līmenis tiek samazināts par 10 procentiem, varētu izvairīties no 533 000 nāves gadījumu. Ja samazina par 25 procentiem, tad varētu izglābt 1,3 miljonus dzīvību.

Sports var būt ļoti sociāla pieredze, sniedzot iespēju satikt jaunus cilvēkus un apgūt vērtīgas jaunas prasmes, paaugstināt jūsu labklājību un pašcieņu, kā arī ļauj jums justies labi attiecībā uz sevi.

Kāds sporta veids jums būtu piemērots?

Ar tik daudz dažādu sporta veidu, kas ir pieejami, var būt grūti zināt, ko izmēģināt. Visiem sporta veidiem ir savas priekšrocības. Taču tie var prasīt arī īpašas prasmes. Pats galvenais ir tas, ka tie var būt ļoti noderīgi, taču galvenais ir atrast sev piemērotāko. Katrs noteikti var atrast kaut ko, ka ir atbilstošs vajadzībām un personībai.

Ja jums ir ļoti konkurētspējīga personība un vēlaties būt komandas sastāvā, izmēģiniet tādus sporta veidus kā:

 • Futbolu
 • Volejbolu
 • Regbiju
 • Galda tenisu
 • Basketbolu

Visi šie sporta veidi ir ideāli piemēroti, jo tiem ir nepieciešams izmantot katru fitnesa elementu. Jums būs vajadzīgas labas komandas iemaņas un jāpalielina jūsu izturība, ātrums, līdzsvars un muskuļu spēks.

Ja jūs esat ļoti konkurētspējīgs cilvēks, bet dodat priekšroku darboties viens pats, pat ja jums joprojām patīk labs un enerģisks treniņš, tad izmēģiniet:

 • Peldēšanu
 • Džudo
 • Vieglatlētiku
 • Braukšanu ar velosipēdu

Visi šie sporta veidi ietver arī svarīgākās fiziskās sagatavotības sastāvdaļas, un jūs strādāsiet pie jūsu ātruma, kustību prasmēm un izturības.

Ja jūs vēlaties strādāt lēnāk un koncentrēties vairāk uz prasmēm un koordināciju, tad kāds no šādiem sporta veidiem varētu būt piemērotāks jums:

 • Loka šaušana
 •  Zirgu izjādes
 • Peldēšana
 • Ķegļu spēle

Visi šie sporta veidi palīdzēs jums attīstīt līdzsvaru, lokanību, izturību, koordināciju un jaunas prasmes.

Vai arī, ja jums nepatīk parastie sporta veidi, apsveriet mazāk tradicionālu sportu, piemēram, jogu, salsu vai taiči.

Kā iesaistīties sportā

Sports ir lielisks izlīdzinātājs – ikviens jebkurā vecumā un spējām var iesaistīties. Neatkarīgi no tā, vai esat iesācēj vai pieredzējis sportists, regulāra nodarbošanās, piemēram, sporta nodarbības dažās dienās nedēļā, var palīdzēt jums saglabāt motivāciju un turpināt. Kaut arī dažus sporta veidus, piemēram, peldēšanu, var veiksmīgi izdarīt paši, daudzi uzskata, ka vairāk motivējoši ir pievienoties komandai, klubam vai klasei. Iesācējiem tas ir īpaši noderīgi, jo jūs gūstat labumu no ekspertu apmācībām un padomiem.

Jautri sporti, kurus varat uzsākt kā pieaugušais

Atcerieties, kad bijāt bērns, un ar saviem draugiem varējāt spēlēt basketbolu pēc tam, kad saņēmāt atļauju no saviem vecākiem. Tāpat jūs arī varējāt pieteiktiem neskaitāmām spēlēm vai vienkārši rotaļām, kas arī ietver sportiskas aktivitātes. Šīm dienām nav jābūt aiz jums. Patiesībā ir daudz sporta un aktivitāšu, kas ir pieejamas pieaugušajiem. Sarakstā ir iespējams atrast sportu un aktivitātes, kas ir pieejamas cilvēkiem ar nelielu pieredzi vai bez tās. Tika atmestas dažas acīmredzamas lietas, piemēram, skriešanu, svarcelšana un joga, jo jūs jau zināt, ka varat jebkurā brīdī to darīt.

Lielākajai daļai ieteikumiem ir sava veida kopiena – vai nu jūs esat komandā, vai arī mijiedarbojaties ar regulāru grupu. Un tā kā labākais treniņš ir tas, kas jums patīk (jo tas ir tas, ko jūs patiešām darīsiet), jūsu draugi ir svarīga palīdzība fiziskajai sagatavotībai.

Solo sporta veidi

Kāpšana

Iekštelpu atbalsta sienā kāpšana, iespējams, ir visvienkāršākā klinšu kāpšana, lai sāktu darboties. Jums nav nepieciešamas virves vai partneris, un jūs nenākas atrasties ļoti tālu no zemes. Izaicinājums ir kāpt pa marķētu maršrutu nenokrītot. Protams, kad jūs sarunāsieties ar cilvēkiem no sporta zāles, jūs varat atrast draugus, kuri iesaistīs jūs uz cita veida kāpšanā. Šeit ir saraksts ar kāpšanas sporta zālēm.

Sabiedriska jeb rekreācijas deja

Sabiedriskā deja nonā “solo” sarakstā, jo jums nav vajadzīgs īpašs partneris, lai gan draugs var radīt psiholoģisku drošību. Sāciet apmeklēt nodarbības un vēlamo deju kombināciju. Lai turpinātu dejot sporta un hobija līmenī, noskaidrojiet, vai varat atrast īpašu dejotāju grupu, kas rīko prakses nodarbības un dodas uz semināriem. Jūs varat atrast kopienas, kas saistītas ar salsu, tango un daudziem citiem veidiem.

Cirka māksla

Cirka māksla sniedz fizisku un garīgu izaicinājumu. Daudzās pilsētās ir pieejamas dažādas ar to saistītas klases, bet jūs varat arī atrast cirka skolu, kas piedāvā nodarbības arī citām prasmēm, piemēram, braukšanai ar vienriteni un trapeces.

Tradicionālie komandu sporta veidi

Atpūtai var spēlēt gandrīz jebkuru tradicionālo komandu sportu. Jūs varat ierakstīt meklētājā savu iemīļoto nodarbošanās kopā ar savu atrašanās vietu un vārdiem par “pieaugušo grupas” vai “pieaugušo nodarbības”, un jūs varat atrast tieši to, ko meklējat, ja vien tas, ko meklējat, nav pārāk unikāls. Softbols, basketbols un futbols ir tipisks piedāvājums.

Jūsu reģionā var būt pieejamas arī sporta sacensības, piemēram, sieviešu futbolam. Tāpat arī izmēģinājumi bieži neprasa iepriekšēju pieredzi. Ja jums patīk peldēt vai vēlaties iemācīties, pamēģiniet kādu no peldēšanas nodarbībām. Daži no speciāliem klubiem apmāca konkurētspējīgus sportistus, taču daudzi klubi nodarbojas ar iesācējiem.

Neparasti sporta veidi

Skrituļslidošana

Skrituļslidošana, kas pieejama sievietēm un aizvien vairāk vīriešiem, ir pilna kontaktu sporta veids, kas tiek spēlēts, atrodoties uz riteņiem, lai arī biežāk tas ir līdzenas virsmas nekā speciālās trasēs. Līgas parasti ir cieši saistītas sociālās grupas, palielinot sasaisti. Konkurences līgas ir iespējams atrast visā pasaulē. Daži piedāvā arī bezkontakta vai mazāka kontaktu izklaides programmas vai arī to var atrast ar kādas organizācijas palīdzību.

Kalambols

Pielāgots no Harija Potera, kalambols ir reāls sporta veids, kam nav nepieciešams burvju spēks. Lidojošas zelta bumbiņas vietā var būt neitrāls spēlētājs, kas ir ģērbies zelta krāsā. Šāds sporta veids kļūst aizvien populārāks Amerikā. Daudzas komandas atrodas universitātēs, bet ASV kalambola sarakstā ir arī “kopienas” līgas.

Fiziskā aktivitāte tieši jums

Apsveicam! Jūs esat nolēmis iesaistīt fiziskās aktivitātes savā ikdienas dzīvē. Nākamais solis ir izvēlēties jums piemērotu aktivitāti. Vissvarīgākā lieta, kas jāatceras, ir izvēlēties darbību, kas jums šķiet jautra. Meklējiet tādu fizisko aktivitāšu veidu, kādu jūs varētu baudīt. Vai vēlaties pavadīt laiku telpās vai ārpus telpām? Vieni vai ar cilvēkiem? Jūs, visticamāk, pametīsiet veselīgu dzīvesveidu, ja jūsu izvēlētā aktivitāte neatbilst jūsu vēlmēm vai dzīvesveidam.

Pirms sākat jaunu fiziskās aktivitātes programmu, konsultējieties ar savu ārstu, lai saņemtu padomu, atbalstu un medicīnisko pārbaudi. Tas ir īpaši svarīgi, ja jums ir vairāk nekā 40 gadi, liekais svars, ilgstoši neesat nodarbojušies ar jebkādu fizisko aktivitāti vai cietiet no hroniskas slimības.

Pārbaudiet sevi

Skrīnings pirms nodarbību uzsākšanas tiek izmantots, lai identificētu cilvēkus ar medicīniskiem apstākļiem, kas var radīt lielāku risku saskarties ar veselības problēmām fiziskās aktivitātes laikā. Tas ir filtrs vai “drošības tīkls”, lai palīdzētu izlemt, vai potenciālās priekšrocības pārsniedz jūsu risku. Pirms fiziskās aktivitātes vai iesaistīšanās fiziskajās nodarbības, pārliecinieties, vai esat izlasījis pieaugušo un ieguvis visu nepieciešamo informāciju.

Nosakiet savu fizisko aktivitāšu stilu

Vai jums patīk lietas, kas sakārtotas vai dod priekšroku vienkāršākai pieejai? Vai jums patīk darīt lietas pašiem par sevi vai būt daļa no darbībai grupā?

Daži aspekti, kuri jūs varētu interesēt, ir šādi:

 • Aktivitāte vienatnē – vai jūs esat pašmotivējošs? Ja tā, tas ir labs risinājums, īpaši, ja jūsu aizņemtais grafiks neļauj plānot regulāru laiku, lai būtu aktīvs katru dienu.
 • Treniņš ar draugu – iespējams, ka jūs, visticamāk, uzņemsieties veikt kārtīgu fizisko aktivitāti, ja to darīsiet ar kādu citu personu, jo jūs nevēlaties pievilt jūsu draugs.
 • Komandas sporta un grupu fiziskās aktivitātes programmas – organizētas aktivitātes piedāvā iespēju paplašināt savu sociālo loku.
 • Izvēlieties vairākas iespējas – daži cilvēki vēlas apvienot divas vai trīs iespējas. Piemēram, jūs varat izvēlēties trenēties viens pats divas vai trīs nedēļas nedēļā, kā arī trenēties ar draugu vai piedalīties komandas sportā pāris no pārējām dienām.

Nostādiet jūsu veselības mērķus

Kaut arī jebkura veida fiziskās aktivitātes ir laba jums, dažādas fiziskās aktivitātes piedāvā atšķirīgus rezultātus. Jūsu veselības mērķu noteikšana virzīs jūs izvēlēties pareizo aktivitātes intensitāti. Piemēram, darbības, kas balstītas uz ķermeņa svaru, piemēram, pastaigas, skriešana, svara treniņi vai riteņbraukšana, ir laba izvēle svara kontrolei, jo tie palīdz sadedzināt daudz ātrāk.

Padomi fiziskās aktivitātes izvēlē

Mēģiniet izvēlēties darbību, kas jums patīk un kas atbilst jūsu dzīvesveidam. Izvēlieties darbības iekštelpās, ja jums traucē laika apstākļi, piemēram, siltums vai aukstums. Baudījums no tā, ko darāt, ir pamats, lai sasniegtu uzstādīto plānu. Izvēlieties aktivitāti, kuru jūs baudāt, nevis to, kas, jūsuprāt, ir “laba jums”.

Padomājiet un atcerieties pagātnes pieredzi

Vai jums patika kāda fiziska aktivitāte kā bērnam, piemēram, riteņbraukšana vai basketbols? Ja tā, tad pamēģiniet atkal. Paturiet prātā budžetu. Dažām fiziskām aktivitātēm, piemēram, slēpošanai vai burāšanai, var būt vajadzīgs liels finansiāls ieguldījums. Līdz ar to šādas dārgas aktivitātes var radīt citas problēmas, kuras būs daudz grūtāk novērst.

Esiet reālistisks par jūsu pašreizējo veselību un fitnesa līmeni

Ja esat iesācējs, aktivitātes, kam ir noteiktas fiziskās prasības (piemēram, skriešana) sākumā var būt pārāk daudz. Izvēlies labāku alternatīvu un attīstieties uz augšu.

Apsveriet sekojošo darbību priekšrocības un trūkumus, lai palīdzētu jums izlemt, kas jums var būt vislabākais. Tādā veidā noteikti būs iespējams atrast fizisko aktivitāti, kas būs jums piemērota.