Sporta nozīme veselībai

Neatkarīgi no tā, vai tas ir basketbola spēle draugu lokā vai organizēta ūdens sporta cīņa, sporta spēles var padarīt jūs veselīgākus un laimīgākus, ņemot vērā fizisko aktivitāti, kas tiek ņemta vērā. Sporta spēlēšana veicina muskuļu attīstību, koordināciju, sirds un asinsvadu veselību un daudzus citus ieguvumus, kas saistīti ar slimību profilaksi. Fiziskās aktivitātes var palīdzēt hronisku slimību, tostarp sirds un asinsvadu slimību, diabēta, vēža, hipertensijas, aptaukošanās, depresijas un osteoporozes slimniekiem. Tāpat ir arī neskaitāmi citi ieguvumi, kas var motivēt vairāk cilvēkus atrast sev tīkamāko sporta nodarbošanos.

Sports un īpašās cilvēku grupas

Nodarbošanās ar sportu kaut vai spēļu veidā var palīdzēt bērniem attīstīt veselus kaulus, spēcināt sirdi, asinsvadu sistēmu un plaušas. Sports bērniem palīdz arī attīstīt kustību un izziņas prasmes. Saskaņā ar Apvienoto Nāciju Organizācijas datiem, tā kā bērns ir fiziski aktīvs, pastāv lielāka iespēja, ka viņš vai viņa turpinās sportu kā pieaugušais, veicinot veselību visa mūža garumā. Sieviešu vidū sports var palīdzēt novērst osteoporozi un gūžas kaulu lūzumus. Vecākiem pilsoņiem, kuri nodarbojas ar sportu, ir iespējas saglabāt savu ķermeņu kustību, justies neatkarīgiem un socializēties ar citiem veselīgā veidā.

Iegūt fizisko formu

Nodarbošanās ar sportu var palīdzēt cilvēkiem sasniegt fiziskās aktivitātes mērķus, kas saistīti ar svara zudumu, muskuļu attīstību un tauku līmeņa samazināšanu, kas ir iespējams ar fizisko aktivitāti. Bērni, kas spēlē sportu, bērnībā mazāk piedzīvo aptaukošanos. Fiziskā aktivitāte ir saistīta arī ar hormonu regulēšanu un imūnsistēmas nostiprināšanu.

Ķermenim, prātam

Tas ir ne tikai jūsu ķermenis, kas gūst labumu no sporta. Sporta spēles veicina garīgo veselību, palīdzot novērst depresiju un palielināt pašcieņu un tēlu. Personas, kas piedalās sportā, var gūt labumu arī sociālā aspektā, veidojot draudzību ar komandas biedriem un sajūtot daļu no grupas. Bērni var apgūt pozitīvas garīgās veselības prasmes, tostarp atbildību, pārvaldību un centību. Sporta spēlēšana ir galvenā stratēģija, lai samazinātu stresu, jo jūsu ķermenis izdala endorfīnu, kas liek justies labi veicot sportu.

Dažādi sporta veidi, dažādi ieguvumi

Daži sporta veidi ir saistīti ar īpašām veselības priekšrocībām. Piemēram, boulings var palīdzēt sasniegt lielāku kaulu blīvumu, jo bieža smagumu celšana var palīdzēt novērst kognitīvo sabrukumu. Volejbola spēlētāji gūst labumu, uzlabojot roku un acu koordināciju un elastību. Pingpongs arī palīdz spēlētājiem uzlabot roku un acu koordināciju, vienlaikus veicinot labāku smadzeņu veselību, jo spēlē ir iesaistīta ātra domāšana.

Tas ir dzīvesveids

Vēl viens iemesls tam, ka sports ir svarīgs veselībai, ir tāds, ka sportisti var veicināt pozitīvus lēmumus par dzīvesveidu. Piemēram, ja jūs esat futbola komandas sastāvā, jūs varat pavadīt savus vakarus un nedēļas nogales trenējoties ar savu komandu, nevis apstāties pēc kokteiļa pēc darba vai pasūtot taukainu, neveselīgu ēdienu.

Katram ir iespējams iegūt kaut kādu labu no sporta aktivitātēm, ja vien katrs izvēlas nodarboties ar kaut ko, kam var veltīt pietiekami daudz laika. Tāpat nevar rezultātus sagaidīt uzreiz. Ir svarīgi veltīt vismaz nedaudz laika katru nedēļu, lai ne tikai justu pozitīvu sporta iespaidu, bet arī vienlaikus radītu papildus ieguvumu vispārējai veselībai. Vienlaikus ir arī svarīgi nepārcensties. Ja kādam ir vairāk laika vienu nedēļas dienu un viņš vai viņa domā, ka tagad varēs nodoties treniņam vairākas stundas, viņš vai viņa maldās. Visam ir nepieciešams balanss, kā arī pacietība, lai atrastu ar ko sākt un ko sasniegt.

Categories: cityclimbers Sports