Kā izvēlēties pareizo sportu tieši sev?

Vai jūs esat iedvesmots uzsākt sportu vai atgriezties tajā? Neatkarīgi no jūsu vecuma vai spējas, noteikti noderēs padoms kā izvēlēties pareizo sportu.

Ja jūtaties motivēts piecelties un doties, tagad ir lielisks laiks iesaistīties sportā. Pat ja jūs neesat sportiska tipa, pavasarī un arī citos gadalaikos vienkāršas izmaiņas jūsu dzīvesveidā var radīt lielas pārmaiņas.

Fitness

Fitnesa nozīmē ne tikai ar vingrošanas zāli. Faktiski tas var ietver jebkura veida darbību, kurai nepieciešama pārvietošanās. Kustība liek jūsu ķermenim stādāt vairāk, un galvenais muskulis, kas no tā gūst labumu, ir jūsu sirds. Tāpēc jūsu sirds un veselība mīlēs sportu. Ir daudz ieguvumu no fiziskās aktivitātes, tostarp veselības uzlabošana, enerģija un labklājība, kā arī iespēja apgūt jaunas prasmes. No veselības viedokļa fiziskās aktivitātes palīdz uzlabot sirds veselību, pazemināt asinsspiedienu, uzlabot plaušu darbību, pazemināt holesterīnu un mazināt dažādu slimību risku. Saskaņā ar neseno pētījumu, kas publicēts medicīnas žurnālā “The Lancet”, fiziskās aktivitātes trūkums izraisa deviņus procentus no priekšlaicīgas nāves vai vairāk nekā 5,3 miljoni nāves gadījumu visā pasaulē katru gadu. Ja bezdarbības līmenis tiek samazināts par 10 procentiem, varētu izvairīties no 533 000 nāves gadījumu. Ja samazina par 25 procentiem, tad varētu izglābt 1,3 miljonus dzīvību.

Sports var būt ļoti sociāla pieredze, sniedzot iespēju satikt jaunus cilvēkus un apgūt vērtīgas jaunas prasmes, paaugstināt jūsu labklājību un pašcieņu, kā arī ļauj jums justies labi attiecībā uz sevi.

Kāds sporta veids jums būtu piemērots?

Ar tik daudz dažādu sporta veidu, kas ir pieejami, var būt grūti zināt, ko izmēģināt. Visiem sporta veidiem ir savas priekšrocības. Taču tie var prasīt arī īpašas prasmes. Pats galvenais ir tas, ka tie var būt ļoti noderīgi, taču galvenais ir atrast sev piemērotāko. Katrs noteikti var atrast kaut ko, ka ir atbilstošs vajadzībām un personībai.

Ja jums ir ļoti konkurētspējīga personība un vēlaties būt komandas sastāvā, izmēģiniet tādus sporta veidus kā:

 • Futbolu
 • Volejbolu
 • Regbiju
 • Galda tenisu
 • Basketbolu

Visi šie sporta veidi ir ideāli piemēroti, jo tiem ir nepieciešams izmantot katru fitnesa elementu. Jums būs vajadzīgas labas komandas iemaņas un jāpalielina jūsu izturība, ātrums, līdzsvars un muskuļu spēks.

Ja jūs esat ļoti konkurētspējīgs cilvēks, bet dodat priekšroku darboties viens pats, pat ja jums joprojām patīk labs un enerģisks treniņš, tad izmēģiniet:

 • Peldēšanu
 • Džudo
 • Vieglatlētiku
 • Braukšanu ar velosipēdu

Visi šie sporta veidi ietver arī svarīgākās fiziskās sagatavotības sastāvdaļas, un jūs strādāsiet pie jūsu ātruma, kustību prasmēm un izturības.

Ja jūs vēlaties strādāt lēnāk un koncentrēties vairāk uz prasmēm un koordināciju, tad kāds no šādiem sporta veidiem varētu būt piemērotāks jums:

 • Loka šaušana
 •  Zirgu izjādes
 • Peldēšana
 • Ķegļu spēle

Visi šie sporta veidi palīdzēs jums attīstīt līdzsvaru, lokanību, izturību, koordināciju un jaunas prasmes.

Vai arī, ja jums nepatīk parastie sporta veidi, apsveriet mazāk tradicionālu sportu, piemēram, jogu, salsu vai taiči.

Kā iesaistīties sportā

Sports ir lielisks izlīdzinātājs – ikviens jebkurā vecumā un spējām var iesaistīties. Neatkarīgi no tā, vai esat iesācēj vai pieredzējis sportists, regulāra nodarbošanās, piemēram, sporta nodarbības dažās dienās nedēļā, var palīdzēt jums saglabāt motivāciju un turpināt. Kaut arī dažus sporta veidus, piemēram, peldēšanu, var veiksmīgi izdarīt paši, daudzi uzskata, ka vairāk motivējoši ir pievienoties komandai, klubam vai klasei. Iesācējiem tas ir īpaši noderīgi, jo jūs gūstat labumu no ekspertu apmācībām un padomiem.