Jautri sporti, kurus varat uzsākt kā pieaugušais

Atcerieties, kad bijāt bērns, un ar saviem draugiem varējāt spēlēt basketbolu pēc tam, kad saņēmāt atļauju no saviem vecākiem. Tāpat jūs arī varējāt pieteiktiem neskaitāmām spēlēm vai vienkārši rotaļām, kas arī ietver sportiskas aktivitātes. Šīm dienām nav jābūt aiz jums. Patiesībā ir daudz sporta un aktivitāšu, kas ir pieejamas pieaugušajiem. Sarakstā ir iespējams atrast sportu un aktivitātes, kas ir pieejamas cilvēkiem ar nelielu pieredzi vai bez tās. Tika atmestas dažas acīmredzamas lietas, piemēram, skriešanu, svarcelšana un joga, jo jūs jau zināt, ka varat jebkurā brīdī to darīt.

Lielākajai daļai ieteikumiem ir sava veida kopiena – vai nu jūs esat komandā, vai arī mijiedarbojaties ar regulāru grupu. Un tā kā labākais treniņš ir tas, kas jums patīk (jo tas ir tas, ko jūs patiešām darīsiet), jūsu draugi ir svarīga palīdzība fiziskajai sagatavotībai.

Solo sporta veidi

Kāpšana

Iekštelpu atbalsta sienā kāpšana, iespējams, ir visvienkāršākā klinšu kāpšana, lai sāktu darboties. Jums nav nepieciešamas virves vai partneris, un jūs nenākas atrasties ļoti tālu no zemes. Izaicinājums ir kāpt pa marķētu maršrutu nenokrītot. Protams, kad jūs sarunāsieties ar cilvēkiem no sporta zāles, jūs varat atrast draugus, kuri iesaistīs jūs uz cita veida kāpšanā. Šeit ir saraksts ar kāpšanas sporta zālēm.

Sabiedriska jeb rekreācijas deja

Sabiedriskā deja nonā “solo” sarakstā, jo jums nav vajadzīgs īpašs partneris, lai gan draugs var radīt psiholoģisku drošību. Sāciet apmeklēt nodarbības un vēlamo deju kombināciju. Lai turpinātu dejot sporta un hobija līmenī, noskaidrojiet, vai varat atrast īpašu dejotāju grupu, kas rīko prakses nodarbības un dodas uz semināriem. Jūs varat atrast kopienas, kas saistītas ar salsu, tango un daudziem citiem veidiem.

Cirka māksla

Cirka māksla sniedz fizisku un garīgu izaicinājumu. Daudzās pilsētās ir pieejamas dažādas ar to saistītas klases, bet jūs varat arī atrast cirka skolu, kas piedāvā nodarbības arī citām prasmēm, piemēram, braukšanai ar vienriteni un trapeces.

Tradicionālie komandu sporta veidi

Atpūtai var spēlēt gandrīz jebkuru tradicionālo komandu sportu. Jūs varat ierakstīt meklētājā savu iemīļoto nodarbošanās kopā ar savu atrašanās vietu un vārdiem par “pieaugušo grupas” vai “pieaugušo nodarbības”, un jūs varat atrast tieši to, ko meklējat, ja vien tas, ko meklējat, nav pārāk unikāls. Softbols, basketbols un futbols ir tipisks piedāvājums.

Jūsu reģionā var būt pieejamas arī sporta sacensības, piemēram, sieviešu futbolam. Tāpat arī izmēģinājumi bieži neprasa iepriekšēju pieredzi. Ja jums patīk peldēt vai vēlaties iemācīties, pamēģiniet kādu no peldēšanas nodarbībām. Daži no speciāliem klubiem apmāca konkurētspējīgus sportistus, taču daudzi klubi nodarbojas ar iesācējiem.

Neparasti sporta veidi

Skrituļslidošana

Skrituļslidošana, kas pieejama sievietēm un aizvien vairāk vīriešiem, ir pilna kontaktu sporta veids, kas tiek spēlēts, atrodoties uz riteņiem, lai arī biežāk tas ir līdzenas virsmas nekā speciālās trasēs. Līgas parasti ir cieši saistītas sociālās grupas, palielinot sasaisti. Konkurences līgas ir iespējams atrast visā pasaulē. Daži piedāvā arī bezkontakta vai mazāka kontaktu izklaides programmas vai arī to var atrast ar kādas organizācijas palīdzību.

Kalambols

Pielāgots no Harija Potera, kalambols ir reāls sporta veids, kam nav nepieciešams burvju spēks. Lidojošas zelta bumbiņas vietā var būt neitrāls spēlētājs, kas ir ģērbies zelta krāsā. Šāds sporta veids kļūst aizvien populārāks Amerikā. Daudzas komandas atrodas universitātēs, bet ASV kalambola sarakstā ir arī “kopienas” līgas.